Postmodernist.Blogfa

پست مدرنیست.بلاگفا.کام، یک ساله شد...

بهنود شجاعی اعدام شد!!!

بهنود شجاعی فردا اعدام می شود.

اعدام بهنود شجاعی متوقف شد.

بهنود شجاعی اعدام شد!!!

بهنود شجاعی  جوانی است که سه سال پیش در یک نزاع دسته جمعی، مهر قتل دوستش احسان به پیشانیش خورد، و چون 17 ساله بود به کانون اصلاح و تربیت رفت تا منتظر سن قانونیش باشد. در این مدت بار ها و بارها حکم اعدام این جوان صادر شد، و همین طور بار ها و بار ها این حکم متوقف شد. طوری که اگر در صفحه ی گوگل "بهنود شجاعی" را سرچ کنیم با هزاران لینک تحت ِعنوان ِ " بهنود شجاعی فردا اعدام می شود." و "اعدام بهنود شجاعی متوقف شد." بر میخوریم. در این  مدت خانواده ی بهنود و فعالان اجتماعی و هنرمندان زیادی سعی کردند تا خانوادی مقتول را از حق قانونی خود منصرف کنند و بهنود را به زندگی برگردانند. اما هیچ کدام از این تلاش ها نتوانست خشم اولیای دم را فرو نشاند. نیمه شب قبل از اجرای حکم، وقتی خبر اعدام قریب الوقوع بهنود منتشر شد، ده ها نفر از مردم مقابل در زندان اوین تجمع کردند تا خانواده ی مقتول را در زمان وروود به زندان از تصمیم خود منصرف کنند، اما...

بشنوید از زیان مصطفایی وکیل زحمت کش بهنود که گفته بود: در آخرین لحظات بهنود حتی به پای خانواده مقتول میافتد. و تقاضای بخشش میکند. اما چند لحظه بعد طناب به گردنش آویخته میشود. و پدر و مادر مقتول چهار پایه را از زیر پای او می کشند. این صحنه ی بی رحمانه دل هر کسی را به درد میآورد و چهره ای سنگ دلانه از خانواده ی مقتول ارائه میکند. ولی نباید یادمان برود آن طرف قضیه هم پسر جوانی (احسان) وجود داشته است که برای خانواده اش خیلی عزیز بوده است. و مرگش برای خانواده اش همین قدر سهمگین. پدر مادر احسان اگر میبخشیدند قابل ستایش بودند، ولی... اکنون آیا قابل سرزنش اند؟؟؟ آیا آنها از حق قانونی خود اسفاده نکرده اند؟؟؟ این سوالی است که من شخصا جوابی برایش ندارم. اگر شما جوابی پیدا کردید حتما Postmodernist.blogfa را هم با خبر کنید!!! در ادامه ی مطلب بخوانید گزارشی دقیق تر و تکان دهنده از شب اعدام بهنود شجاعی. از زبان کسانی که در صحنه حضور داشته اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط WWW.POSTMODERNIST.BLOGFA.COM  | 

با گوش هایتان بترسید (Akira Yamaoka)

با گوش هایتان بترسید!!!

در مورد Akira Yamaoka خالق موسیقی ِ سری بازی ها و فیلم تپه ی خاموش (Silent Hill)

موسیقی در فیلم و بازی های Horror نقشه بسیار مفیدی را ایفا میکند به طوری که اگر همان صحنه ی وحشتناک فیلم را با یک موسیقی از یک فیلم کمدی تعویض کنیم ممکن است، مخاطب بجای شکه شدن و ترسیدن حتی زیر خنده هم بزند. بیشتر فضا سازی ها در این جمله فیلم ها به عهده ی موسیقی های متن فیلم هاست. و خیلی اوقات این موسیقی ها طرفداران زیادی هم پیدا کرده و به صورت انبوه از اینترنت دانلود میشوند. روانشناسان هم تایید کرده اند که انسان از طریق شنیدن ممکن است بیشتر بترسد، امتحان این قضیه مجانی است فقط کافی است چند لحظه چشمهایمان را ببندیم صداهای اطراف ما را به کجا ها که نمیبرند. البته از قدیم هم گفته شده انسان از چیزه ندیده میترسد ولی قطعا یا آن چیز را شنیده یا حداقل در موردش شنیده است. پس اینجا است که گوش ها طعمه ی آهنگ سازان بازی ها و فیلم های وحشتناک میشوند. یکی از فیلم هایی که موسیقی متنش حتی بیشتر از خود فیلم طرفدار پیدا کرد فیلم زیبای Silent Hill بود. موسیقی متن این فیلم به قدری تاثیر گزار بود که بعد از اکران فیلم یک دی وی دی ِ جداگانه از موسیقی متن فیلم هم وارد بازار شد و اتفاقا فروش خوبی هم کرد. (همین طور برای هر قسمت از بازی های سایلنت هیل یک دی وی دی جدا با نام Silent Hill: Song Track از سوی شرکت Konami منتشر میشود) موسیقی متن این فیلم نیازی به توجه برای شنیده شدن ندارد و گوش های موزیسین و حرفه ای هم نمی خواهد در همان ابتدای فیلم هر آماتوری که از موسیقی هم چیزی نداند جذب این موسیقی بی نظیر میشود.

Akira Yamaoka خالق این موسیقی های بکر است. نوازند و آهنگ سازی که هر جا اسمی از Silent Hill میاید نام او هم طنین انداز میشود.او در سال 1968 در توکیوی ژاپن دیده به جهان گشود. و اولین پروژه ی خود را در سال 1993 در شرکت Konami به جهانیان عرضه کرد. Akira کارگردانی یک سری از بازی های سایلنت هیل را هم به عهده گرفته است مثل نسخه ی چهارم این بازی (The Room). خیلی ها این مرد ژاپنی را به عنوان خالق ترس، البته از نوع سایلنت هیلی بر میشمرند. ساز مورد استفاده در این موسیقی ها بیشتر پیانو است که به گونه ای مرموز نواخته میشود که هم حالت نوازشی بر فیلم (یا بازی) دارد و هم در عین حال مو بر تن آدمی راست میکند. سایلنت هیل نسخه جدیدی برای فیلمش به بازار ارائه نکرد (یعنی تا به حال که نکرده) اما سری بازی های این مجموعه همچنان در حال ساخت و فروش است آخرین ورژن بازی تا به اکنون سایلنت هیل 5 با نام Home Coming است که در سال 2009 به بازار ایران و جهان عرضه شد. با توجه به نسخه های جدید بازی میتوان هنر نمایی و پیش رفت چشم گیر Akira را شاهد بود.
در کل
 Yamaoka Akira یک افتخار، است هم برای شرکت بازی سازی Konami هم برای  هالیوود و هم برای ما آسیایی ها.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط WWW.POSTMODERNIST.BLOGFA.COM  | 

Jim Caviezel

جیم کویزل

و رابطه ي ماورايي اش با عيسي مسيح

Jim caviezel پسری از خانواده ی هفت نفری کویزل است. خانواده ای تمام کاتولیک با اعتقادات سفت و سخت مذهبی. جیم متولد سال 1968 در مانت ورنو واشنگتن امریکا است. او که در یک خانواده ی معتقد کاتولیک بزرگ شد به دلیل قرار گرفتن در محیطی ورزشی و مذهبی و با علاقه به محیط پیرامون خود به ورزش بسکتبال پرداخت و در مدرسه ی بسکتبال خود (برن کندی) مقام های پر افتخاری کسب کرد. ولی طولی نکشید که به دلیل مسدومیت پای خود از این حرفه کناره گیری کرد و با چرخش 180 درجه ای خود به بازیگری علاقه مند شد. و با چند نقش کوچک در سالهای 1990 تا 1997 کار خود، هر چند با نقش هایی کم رنگ را آغاز کرد. جیم کویزل با بازی در فیلم The time red lineدر نقش یک سرباز ایده آل گرا به شدت زیر نظر منتقدین رفت تا جایی که حتی تصمیم گرفت بازیگری را کنار بگذارد ولی در همان سال با بازی در فیلم Ride white the devil خوش درخشید و نظر خیلی از کارگردانان سینما را به خود جلب کرد. او همچنین با بازی در فیلمAngel eyes به همراهی و پیشنهاد Jennifer lopez در سال 2001 طرفداران زیادی پیدا کرد. و تا جایی پیش رفت که در سال 2002هنگامی که در یکی از فیلم ها به دلیل اعتقادات مذهبی خود حاضر نشد در یکی از صحنه ها با خانم Ashley jones که در آن فیلم نقش همسرش را داشت عشق بازی کند، کناره گیری کرد. به شدت توجه مل گیبسون بازی گر و کارگردان موفق هالیوود را به خود جلب کرد مل گیبسون که خود به اعتقادات مذهبی اش به شدت پای بند بود. جیم را در فیلم جنجالی مساحب مسیح در نقش عیسی مسیح نشاند.

جیم در آن فیلم به یک ستاره ی جاودان تبدیل شد. نقشی که برازنده ی جیم کاویزل است. و در این بین اتفاقات جالبی رخ داد که همه او را یک بازیگر و یک انسان خاص و ماورایی قلم داد کردند. و برخی این اتفاقات را فقط موضوعاتی تصادفی برشمردند. جیم کاویزل در 33 سالگی نقش عیسی مسیح را بازی کرد و دقیقا مسیح در هنگام به صلیب کشیده شدن 33 سال داشته است. از طرفی ابتدای نام و نام خانوادگی Jim Caviezel با حروف J و C شروع میشود که همانند jesus christ نمایانگر عیسی مسیح است. همان طور که ذکر شد برخی این اتفاقات را تصادفی نمیدانند. و اعتقادات سفت و سخت جیم را مزید بر علت می شمارند. جیم کویزل با بازی در فیلم هايوي من به کارگردانی رابرت هاروند در نقش اول این فیلم باری دیگر خوش درخشید و مهارت خود در فیلم های جاده ایی اکشن وبيم مووي را به نمایش گذاشت. جیم کویزل در سال هزار و نهصد و نود و هفت با خانم کرت براویین که یک معلم دبیرستان بود ازدواج کرد، دو فرزند حاصل این ازدواج بود و همچنین جیم و کرت هزانت یک پسر بچه ی چینی به نام Bow را هم به عهده گرفتند.این بازیگر کاتولیک تمام موفقیت های خود را مدیون اعتقادات مذهبی خود است. ولی هنوز راز رابطه ی معنوی و ماورایی او با عیسی مسیح از چشم خیلی ها پوشیده است. از نظر منتقدان از جمله خود ملگیبسون هیچ کس بجز جیم کاویزل برازنده این نقش نبوده و نیست.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط WWW.POSTMODERNIST.BLOGFA.COM  | 

همه چیز در مورد منهای یکی ها (نگاهی به گروه Minus 1)

خانم ها آقایان این شما... و این

Minus 1

(همه چیز در مورد منهای یکی ها)

در ازدحام ویدو کلیپ های ماهواره ای و در این هرج و مرجی که موسیقی را بیشتر به یک آلت عرفی تبدیل کرده تا یک هنر. روزی چشمم به یک ویدو کلیپ برخورد که با دیگر کلیپ ها تفاوت خاصی داشت. هم از لحاض کیفیت ویدویی و کارگردانی و هم از لحاظ موسیقیایی. یک موسیقی متال عالی و از همه جالب تر با یک وکال ایرانی فوق العاده و کم نظیر. منتظر انتهای کلیپ برای دیدن اسم کارگردان و اسم گروه ماندم. اما این ویدو بدون هیچ مارکتی به پایان رسید و فقط نوار معرفی شبکه معرفی کرد: -1 ، Icarus's Dream

با سرچ کردن -1 در تور های شبکه جهانی هیچ چیز جز یک سری معادله ی ریاضی دستگیرم نشد. تا این که زمان زیادی گذشت و اتفاقی یک روز یک ویدو کلیپ دیگر از این گروه این بار با یک موزیک قوی تر و یک داستان ویدویی که در کلیپ های ایرانی تقریبا بی نظیر است دیدم. انتظار من برای دیدن مارکت بی نصیب نماند و ویدئو نام و نشان داشت گروه ""Minus 1 با آهنگ "توهم(illusion)" از آلبوم "حس لعنتی" و با کارگردانی ارشیا شکیباییان. گروه منهای یک، یک گروه آلترناتیو متال ایرانی بدون عیب و نقص است. جوانانی که دور هم جمع شده اند تا بگویند ایران هم علاوه بر موسیقی سنتی اش چیزهای دیگری برای به رخ کشیدن در چنته دارد. با این که سبک متال در عامه ی مردم ما طرفداران زیادی ندارد و یا بهتر بگویم طرفداران خاص خودش را دارد. مخصوصا برای کسانی که معتاد به شبکه های موزیک هستنند(که بیشتر به دنبال سبک هایی مثل پاپ و رپ هستند). ولی این گروه به زودی در دل های مردم جا شد. ترانه های سنگین گروه و در عین حال موسیقی خشن ولی دلنواز منهای یک باعث شد بینندگان چند دقیقه ای را به تماشای یک کار حساب شده و با ارزش بنشینند.متد هایی که منهای یک را از دیگر گروه های متال و راک ایرانی جدا میکند وکال بسیار حرفه ای این گروه است. و البته سولوهای کم نظیر و ترانه های پر مایه این گروه هم که حرفی برای گفتن نمیگذارند. منهای یک گروهی پنج نفره و کامل است که تشکیل شده است از:

مسعود فیاض زاده ............................. Electric Guitar, Jazz Guitar

سعید فیاض زاده............................. Bass Guitar

حامد مبارز ............................. Vocals

علی باغ فر ............................. Drums

سیامک بغدادی ............................. Vocals, Electric Guitar

البته خود منهای یکی ها بر این باورند که یک گروه هفت نفره دارند آنها سعید توانایی و دانیال بهشتی که ترانه سرایان گروه هستند را هم عضوی موثر در Minus 1 میدانند. که البته در کلیپ های گروه ما آنها را نمی بینیم. منهای 1 تا قبل از آلبوم حس لعنتی دو آلبوم دیگر از خود بجای گذاشته است ولی اولین کار حرفه ای گروه همین آلبوم حس لعنتی است و اولین اکران -1 بر صفحه ی تلویزیون ها در سال 1385 با آهنگ Icarus's Dream شکل گرفت. البته همین آلبوم هم از سوی وزارت ارشاد اسلامی ایران به عنوان یک آلبوم رسمی شناخته نمیشود و منهای یک به دنبال رسمی کردن آن و پخش انبوه آلبوم خود است. که البته اگر هم این اتفاق بیفتد منهای یک نباید منتظر سودی از طریق فروش آلبوم باشد و این جا قانون کپی رایت از نوع ایرانی است که آتش به مال خیلی از هنرمندان میزند. از طریق برگزاری کنسرت هم که ... شاید بهتر باشد حرفش را نزنیم.لازم به ذکر است که تمامی آثار گروه تا به حال در استادیوی شخصی منهای یک به ضبط رسیده است.هماهنگی قابل توجه بین اعضای گروه قابل تحسیین است. در یکی از آهنگ ها شاهد ملودیی شرقی هستیم که با گیتار الکتریک نواخته میشوند کاری که همه ی گروه های بلوز و راک جهان کردند بجز خود شرقی ها. و شاید وقتی می سی سی پی و نیواورلئان بلوز را به جهانیان هدیه میکند و نوروژ بلک متال را و...، این بار منهای یک سبکی بنام پرشین آلترناتیو از ایران را به جهانیان اهدا کند که بعدها جهانی و همه گیر هم بشود.شاید.!!!

در همین ماه اخیر گروه سومین ویدئوی خود را روانه ی شبکه های ماهواره ای کرد اما این بار یک موزیک و یک ویدویی آرام که جایی برای هد زدن نمی گذاشت ولی اشک مخاطب را در می آورد. سورپریزی دیگر از گروه با نام (two black waves) یا دو موج سیاه که آن هم یک اثر دیگر از گنجینه ی پر ارزش منهای یک است. آهنگ های منهای یک را هم میتوانید به صورت دمو از سایت رسمی خود منهای یک (www.minus1band.com) دانلود کنید و هم میتوانید با سرچی در اینترنت از دیگر سایت های موزیک بدست آورید البته بعید میدانم بجز سه آهنگی که کلیپ شدند بقیه ی آهنگ ها را در دیگر سایت ها پیدا کنید.به امید روزی که منهای یک جهانی تر از این که هست بشود و به امید روزی که پشت باجه ی یک روزنامه فروشی بخوانیم: بلیط کنسرت منهای یک موجود می باشد. نه روزی که بی بی سی فارسی تیتر بزند Minus 1 هم به ینگ دنیا پیوست.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط WWW.POSTMODERNIST.BLOGFA.COM  | 

اکسپرسیونیسم انتزاعی در جریان نقدایماژهای پست امپرسیونیستی

اکسپرسیونیسم انتزاعی در جریان نقدایماژهای پست امپرسیونیستی

یعنی چه؟!

اگر شما هم از این که نمیدانید جکسون پولاک کیست و نقاشی های کاندینسکی به چه سبکی است، خسته شده اید، اگر در محافل هنری (مثل موزه های معاصر) در جواب سوال بقل دستی تان که پیکاسو، ((کوبیست)) بود یا ((دادائیست)) و جای ((فوتوریسم)) در آثار او کجاست؟ ناچار شده اید با سقف یا نوک کفشتان در سکوت ارتباط برقرار کنید... و خلاصه اگر به نقاشی علاقه دارید وتصمیم دارید با اساتید بنام تاریخ هنر آشنا شوید و تکنیک های برجسته آن را بیاموزید و البته حوصله آموزش های الکی پیچیده رایج را هم ندارید، پیشنهاد میکنم ((کشف نقاشان بزرگ)) را از دست ندهید. در این کتاب با مشهور ترین هنرمندان جهان از دوره رنسانس گرفته تا پسا پست مدرنیسم از مونه گرفته تا داوینچی، از رامبراند گرفته تا اندی و راهول آشنا میشوید. در مورد تاریخچه ی سبک هایشان به ساده ترین شکل ممکن چیزهایی میخوانید و مهم تر از همه اگر خرده ذوقی از نقاشی داشته باشید، خودتان میتوانید با آموزش های موجود در هر بخش دست به تجربه بزنید و مثلا با تکنیک رنگ روغن ون گوگ شروع کنید به نقاشی تابلوی معروف ((گل های آفتاب گردان)).

Postmodernist.blogfa قصد دارد تا با معرفی این دسته کتاب ها کسانی را که به هنر نقاشی و... علاقه مندند را به سمت کسب علم در مورد این رشته ها و آشنایی با سبک های بزرگان این هنرها سوق دهد. تا استعداد خود را با تخصص و تجسس تلمیق کرده و آگاهانه دست به کار شوند.این کتاب ((کشف نقاشان بزرگ)) را نشر قطره منتشر کرده، نویسندگان آن: کیم سولگا و مری آن کول هستند، و ترجمه ی روان و ساده ی آن به عهده ی خانم زهره خلیلی بوده است. مترجم در مورد کتاب میگوید: ((شاید کشف نقاشان بزرگ جرقه ای باشد برای شعله ور ساختن ذوق هنری و کشف استعداد های نهفته نقاشان بزرگ آینده.))

+ نوشته شده در  ساعت   توسط WWW.POSTMODERNIST.BLOGFA.COM  |